e-lyže

Specialized S-Works Prevail 3 – quickstep 58-62

Jde o kvalitní cyklistickou přilbu Specialized S-Works Prevail 3 v designu Quickstep s velikostí 58-62 cm. Využijte nejnovější technologie pro maximální bezpečnost a komfort při jízdě na kole.
EAN: 0888818949328
Specialized S-Works Prevail 3 - quickstep 58-62
Do obchodu »
Značka: Specialized
8 400

Cyklistická helma S-Works Prevail 3 je ideální pro jezdce, kteří oceňují pohodlí a termoregulační vlastnosti, které přináší odvětrání na nejvyšší úrovni. Je to dokonalá univerzální přilba, která vyniká v horkých dnech, náročných stoupáních a jiných intenzivních aktivitách.

Pro vylepšení ventilace byly ze středu přilby odstraněny polystyrenové “můstky”, čímž se zvětšily průduchové kanálky o plochu ventilace 24.5 % ve srovnání s přilbou S-Works Prevail II Vent. S-Works Prevail 3 má tak největší větrací plochu ze všech přileb, které kdy ve Specialized vyrobili.

Úkolem přilby však není jen skvělé odvětrání, ale také bezpečí a ochrana. Tradiční přístup ke konstrukci přileb je takový, že více pěny (EPS) znamená lepší rozložení a pohlcení energie. To však s sebou nese nevýhodu menšího proudění vzduchu a vyšší hmotnosti. Ve Specialized se tak rozhodli jít cestou vnitřní konstrukce z tkaných aramidových “lanek”, která procházejí helmou a jsou ukotvena k bočním panelům z uhlíkových vláken. Při nárazu funguje tato technologie AirCage jako závěsný most a je navržena tak, aby rozkládala síly působící na jedno místo po celé přilbě. Tím mohlo být použito daleko méně pěny EPS při zachování špičkové míry ochrany a účinnosti při rozložení energie.

Žádná helma nemůže dobře fungovat, pokud vám perfektně nesedí. Proto bylo optimalizováno nastavení týlní základny tak, že se dokonale přizpůsobí tvaru hlavy a úhel přilby lze navíc nastavit pro větší pohodlí a kompatibilitu s brýlemi. Nastavitelný systém řemínků Tri-Fix poskytuje jezdcům větší pohodlí díky novým, tenčím 10mm řemínkům, které navíc díky svému profilu minimalizují hlučnost a odpor proudění vzduchu. Ultralehký fit systém Mindset je připravený pro použití senzoru ANGi a byl inovován pro lepší usazení na hlavě.

Ve své bezpečnostní výbavě disponuje helma i ultralehkou a mimořádně pohodlnou technologií MIPS Node Air, která je integrována přímo do polstrování přilby. Tato vrstva s nízkým třením je navržena tak, aby rozptýlila rotační síly působící na hlevu v případě nárazu a tím ochránila mozek. Díky vývojové práci ve Specialized byla přidána perforace pro maximalizaci prodyšnosti, výkonu, pohodlí a snížení hmotnosti.

Hlavní přednosti:

 • Inovace AirCage zvyšuje průtok vzduchu.
 • Polykarbonátová vnější skořepina zcela pokrývá vnitřní konstrukci, prozvýšení odolnosti a zlepšení celkového vizuálního dojmu z helmy.
 • MIPS Air Node je nejprodyšnější varianta technologie MIPS pro ochranu hlavy a mozku před rotační energií vznikající v důsledku nárazů.
 • Nastavitelné uchycení řemínků Tri-Fix rapidně zlepšuje komfort.
 • Nastavení úhlu týlní opory zlepšuje, komfort, bezpečí a kompatibilitu s brýlemi.
 • Fit systém Mindset je připraven pro integraci senzoru Angi, skvěle sedí a rychle se nastavuje.
 • Nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení bezpečnosti Virginia Tech® Helmet Rating™ od mezinárodně uznávaného Virginia Polytechnic Institute and State University.

Technologie:

 • MIPS – Multi-Directional Impact Protection System: je kluzná vložka mezi EPS skořepinou (tělem přilby) a vnitřními výstelkami. V případě nárazu pod úhlem se EPS skořepina přilby protočí o několik milimetrů po MIPS vrstvě, a uchrání tak hlavu a mozek před prudkým rotačním trhnutím. Přestože je tento pohyb pouze v řádu několika milimetrů, výsledkem je, že MIPS výrazně sníží množství rotační síly, která by jinak mohla být přenesena až na mozek.

 • Kompatibilní se systémem ANGi (nutno dokoupit zvlášť)
  Senzor ANGi vám zavolá pomoc, když ji potřebujete. Po spárování s aplikací Specialized Ride pro zařízení iOS a Android vyhodnocuje senzor síly působící na helmu a tedy i hlavu jezdce a pokud zjistí náraz, spustí odpočet. Pokud jste v pořádku, odpočet zastavíte. Pokud ne, tak ANGi vyhodnotí, že potřebujete pomoc, zašle upozornění vašim tísňovým kontaktům s vaší poslední známou polohou a GPS souřadnicemi přes SMS či email. A co když nejste na mobilním signálu? ANGi má plán i pro tento případ. Nastavte si předpokládaný čas návratu před tím, než vyjedete. Pokud svou jízdu neukončíte do zadané doby, ANGi odešle zprávu vašim kontaktům s poslední zaznamenanou polohou. ANGi umí sledovat vaši jízdu, detekovat pády a být bezpečnostním vysílačem, a umí spolupracovat s jakoukoli helmou na trhu. Umí se synchronizovat se Stravou a poskytnout sledování na základě GPS. Zahrnuje celoživotní předplatné aplikace Specialized Ride. Baterie 2032 vydrží zhruba 6 měsíců.

Další parametry: Barva šedá. Provedení bez štítku. Pokročilost závodní. Stavitelnost velikosti nastavitelné. Použití na silniční kolo. Sezóna 2023. Konstrukce MIPS Node Air. Velikost helmy 58-62. Ostatní In-mold EPS, aramidová kostra, polykarbonátová vnější skořepina. Odvětrání 30 otvorů, AirCage. Katalogové číslo 60923-141. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .