e-lyže

Black Crows Navis Freebird 185

Black Crows Navis Freebird 185 jsou skvělými lyžemi pro zimní sporty. S jejich šířkou 102 mm a délkou 185 cm se budete cítit jako král nejen na sjezdovce, ale i mimo ni. Navis Freebird jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a nabízejí vynikající stabilitu a kontrolu v každém terénu. Pořiďte si je a užijte si dokonalý zážitek z lyžování!
EAN: 0887445311904
Black Crows Navis Freebird 173
Do obchodu »
Značka: Black Crows
15 113

Pokud je pro tebe sjezd na prvním místě a rychlost, dlouhý oblouk a dynamická jízda to, co očekáváš od první linky v prašanu, jsou lyže Black Crows Navis Freebird stvořené pro tebe.

Bruno Compagnet navrhnul lyže Navis Freebird pro své expedice do Patagonie, Grónska a velké sjezdy v Chamonix. Pokud stejně jako on vyznáváš krásné dlouhé linie v horách, kde si chceš užít každou sekundu, pak jsou navis freebird tvoje ideální lyže. Hybridní jádro z paulownie a topolu, šířka 102 mm a nízká hmotnost dávají navisum freebird vlastnosti freeridových lyží, se kterými můžeš absolvovat i ty nejnáročnější výstupy. Vyladěná kombinace karbonu a sklolaminátu činí lyže stabilními na všech typech sněhu.

Nerovnosti, vysoká rychlost ani změna sněhu nenaruší tvoji stabilitu v oblouku

Očekáváš od každé túry dokonalý sjezd s dlouhými oblouky i ve vyšší rychlosti? Pak ti Navis Freebird určitě udělají radost! Jsou připravené na různé terény s různými typy sněhu, které si díky výborným jízdním vlastnostem užiješ naplno – a s perfektní stabilitou.

Hlavní přednosti:

  • Hybridní jádro s topolem – používá se u sjezdových a freeridových lyží – absorbuje vibrace a poskytuje klid lyžím, které i při změně sněhu nebo přechodu přes nerovnost perfektně drží.

  • Výztuž z Karbonu a sklolaminátu – dává lyžím zvýšenou podélnou a torzní tuhost – budeš se cítit jistě i ve vyšší rychlosti.

  • Výztuž pod vázáním z Titanalu – absorbuje vibrace, zajišťuje stabilitu při přechodu přes nerovnost – i ve vysoké rychlosti je lyže klidná a stabilní.

  • Progresivní rocker – 38 cm, 21 % lyže – dává lyžím vztlak při vjezdu do měkkého sněhu a dobře kopíruje terénní nerovnosti – lyže “nekope”.

  • Camber na středové části – díky dlouhé účinné hraně se budeš cítit stabilně i při kontaktu se sněhem – lyže v oblouku nebude ustřelovat.

Čirá radost z jednoduchého ovládání

Vrchní části sjezdů jsou často strmé a plné úzkých míst, kde snadnou ovladatelnost lyží Black Crows oceníš nejvíc. Navis Freebird byly navrženy tak, aby i při rychlé jízdě, kdy musíš často měnit směr nebo se vyhýbat nerovnostem, poslouchaly na slovo.

Pomáhá jim k tomu:

  • Rovná část za špičkou – posunutý bod, kde končí vykrojení – lyže je agilnější, snadno s ní změníš směr, ale zároveň zůstává stabilní i v dlouhém oblouku.

  • Vyladěná podélná tuhost – měkčí špička a patka, tuhý střed – při zatížení v oblouku se lyže snadněji prohne a vytvoří úhel potřebný k zatočení – snadno a rychle bez ztráty stability.

  • Dvojitý rádius – lyže se po naklonění do oblouku dotýká delší hranou než při přímé jízdě – lyže je točivá, ale zároveň tě nenutí jít do oblouku, pokud si chceš užít rychlost na pláních.

  • Rocker a zvednutá patka – zkracuje dotykovou hranu – umožňuje lehčí nájezd do oblouku.

Ideální lyže do velkých hor i na freeride ve středisku

Lyže Navis freebird oceníš při náročných túrách s dlouhými sjezdy, kde se často mění podmínky, i při dojezdech na sjezdovce ve středisku. Nepřekvapí tě ledová vrstva, zmrzlý firn ani tvrdá urolbovaná sjezdovka. Karbon a sklolaminát ve spojení s jádrem z topolu dávají lyžím výborný grip na tvrdém sněhu. Šířka 102 mm ve spojení s progresivním rockerem zase umožní jezdit na různých typech sněhu bez toho, aniž by bylo nutné lyže měnit nebo čekat na lepší podmínky.

Lyže jsou dodávány bez vázání, zde naleznete nabídku skialpinistických vázání

Lyže jsou dodávány bez stoupacích pásů, zde naleznete nabídku stoupacích pásů

Doporučujeme originální stoupácí pásy Pilus Navis Freebird Skins, případně univerzální (zařezávací) pásy, které si na míru lyží upravíte přiloženým řezákem.

Další parametry: Barva zelená. Určení pánské,dámské. Pokročilost sportovní. Kategorie lyží skialp. Vázání bez vázání. Sezóna 2022/23. Druh lyží skialpové,Freeride / freestyle. Modelová řada Navis. Konstrukce semi-cap/cap tip. Délka lyže 185. Rozměry 167-136/102/116, 173-138/102/118, 179-138/102/119, 185-139/102/120. Délky a radius 167 cm/18 m,173-185 cm/19 m. Jádro dřevěné paulovnie/topol vyztužené karbonem a skelným vláknem. Katalogové číslo BC-101661. Hmotnost (pár) 2550 g/157 cm, 2700 g/164 cm, 2850 g/171 cm, 2950 g/178 cm, 3100 g/183 cm, 3300 g/188 cm. . . . . . . . . . . . . . . . . .