e-lyže

Black Crows Mentis Freebird 178,2

Black Crows Mentis Freebird 178,2 - skvělá volba pro váš zimní sportovní výkon. Tento produkt z kategorie zimní sporty vyniká skvělou manévrovatelností a stabilitou na horských svazích. Vyrobena s precizním zpracováním a vysoce kvalitními materiály, je to ideální lyže pro náročné lyžaře.
EAN: 3662481049519
Black Crows Mentis Freebird 157
Do obchodu »
Značka: Black Crows
15 813

Lehká skialpová lyže, se kterou do kopce doslova poletíš, avšak podrží tě i při sjezdu ve strmých žlabech, propadajícím se firnu, zmrzlém ledu, nebo po utržených lavinách, zkrátka v jakýchkoliv podmínkách.

Lyže Black Crows Mentis Freebird je stvořená pro ty největší výzvy v podobě náročných výstupů a strmých sjezdů. Lyže má při váze pouhých 1000 g vlastnosti a tuhost pro jedinečný lyžařský zážitek za jakýchkoliv podmínek. Při výstupu na vrchol tě tak nebude tížit ani když si ji připneš na batoh. Při jízdě z vrcholu však přijde ke slovu konstrukční mix titanal pod vázáním, který dodá tuhost a oporu, jádro z Paulovnie dodá lehkost a směs sklolaminátových a karbonových vláken zajistí dostatečnou pružnost a flex. Šířka 80 mm pod patou se tak příliš neboří a dodá ti jistoty při oblouku a zároveň je přijemná při delších traversech. Při testování se na lyži nenašly limity v žádném sklonu svahu ani typu sněhu ať už se jednalo o čerstvý sníh, roztopený firn nebo zmrzlou propadající se krustu, najdeš je ty?!

Dobrý grip ti dá jistotu v náročných sjezdech i během jízdy ve v dlouhém oblouku.

Správný poměr mezi podélnou a příčnou tuhostí je klíčem ke stabilitě a snadnému ovládání. Pro pocit tvé maximální bezpečnosti a jistoty vložil Julien Regnier do modelu Mentis Freebird

následující hlavní konstrukční prvky:

  • Titanalová výztuha pod vázáním – tlumí vibrace, dává lyži klid a grip – stabilita v rychlosti a na nerovnostech.

  • Mix sklolaminátových a karbonových vláken – rozkládá zatížení po celé délce lyže – vysoká torzní tuhost a dlouhá životnost – lyže neuskakuje v oblouku ani na nerovnostech.

  • Dlouhý klasický camber – dostatečný kontakt lyže se sněhem – hrana dobře drží i ve vyšší rychlosti.

  • Rocker na špičce – zkracuje dotyk lyže se sněhem – lehko nasadíš oblouk, lehký pivoting.

  • Střední flex po celé délce lyže –odpouští, ale i podporující k výkonu– snadno a bez námahy lyži nasměruješ tam, kam chceš, bez ztráty techniky.

  • Rovnější patka – delší kontakt lyže se sněhem – pro rychlejší a jistější jízdu v dlouhém oblouku.

  • Rádius 19 m – ideální rádius pro volný terén, který se dynamicky zkracuje – během jízdy snadno a rychle změníš směr, ve strmém svahu se lyže neprohýbá a i v dlouhém oblouku je stabilní.

Snadnou ovladatelnost oceníš v úzkých a strmých žlabech

Během jízdy ve volném terénu je často potřeba rychle změnit směr, aby se jezdec bezpečně vyhnul skále nebo nerovnosti. Právě snadná ovladatelnost lyží mentis freebird ti umožní vychutnat si pestřejší a náročnější terén bez ztráty sebejistoty a pocitu bezpečí. Hlavním přínosem lyží black crows je právě lehkost jízdy a snadné ovládání, ať už jsi ostřílený lyžař nebo zkoušíš skialpy poprvé.

Mentis Freebird ti ušetří spoustu sil během těch nejnáročnějších túr

Každý gram navíc znamená náročnější výkon. Lyže mentis freebird ti s hmotností 1000 g ušetří síly během nástupu a dopřeje ti maximální radost z jízdy. Jádro z paulovnie, titanalu a sklolaminátu s karbonem ji předurčuje ke skvělým jízdním vlastnostem i na tvrdém a zledovatělém sněhu. Během výstupu nevytváří díky šířce 80 mm vysoké tření, takže se v měkkém sněhu nebudeš bořit. Najdi její limity!

Lyže jsou dodávány bez vázání, zde naleznete nabídku skialpinistických vázání

Lyže jsou dodávány bez stoupacích pásů, zde naleznete nabídku stoupacích pásů

Doporučujeme originální stoupácí pásy Pilus Mentis Freebird Skins, případně univerzální (zařezávací) pásy, které si na míru lyží upravíte přiloženým řezákem.

Další parametry: Barva tyrkysová. Určení pánské,dámské. Pokročilost sportovní. Kategorie lyží skialp. Vázání bez vázání. Sezóna 2022/23. Druh lyží skialpové. Modelová řada Mentis. Konstrukce semi-cap/cap tip. Délka lyže 178,2. Rozměry 157.1-109/80/100, 164.3-109/80/10, 171-110/80/100, 178.2-111/80/101. Délky a radius 157.1-164.3 cm/18 m, 171-178.2 cm/19 m. Jádro dřevěné paulovnie. Katalogové číslo BC-101371. Hmotnost (pár) 1800 g/151 cm, 1950 g/164 cm 2000 g/171 cm, 2150 g/ 178. . . . . . . . . . . . . . . . . .